Select Page

Klasių kuratorės Simona Viruišienė, Vaida Skirmantienė ir neformalaus ugdymo mokytoja, bibliotekininkė Roberta Rasikienė gegužės 3-9 d. dalyvavo „Erasmus+“ programos kvalifikacijos tobulinimo mokymuose Romoje, Italijoje. Mokymų tema – „Inovatyvi švietimo lyderystė: minkštųjų įgūdžių įrankių rinkinys“. Ši programa skirta pedagogų lyderystės, komunikacijos, bendradarbiavimo ir problemų sprendimo kompetencijoms stiprinti.

Mokymų metu daug dėmesio skirta šiuolaikinės mokyklos vadybai ir lyderystei, pozityviai, įtraukiai bei nesmurtinei komunikacijai, konfliktų valdymui ir transformavimui, empatijos bei aktyvaus klausymo įgūdžių ugdymui. Pedagogės taip pat gilino žinias apie kūrybišką problemų sprendimą, bendradarbiavimu grįstą lyderystę, dizaino mąstymo taikymą pokyčiams bei mokinių įgalinimą tapti aktyviais bendruomenės nariais.

Dalyvavimas tarptautiniuose mokymuose suteikė galimybę ne tik įgyti naujų teorinių žinių ir praktinių įrankių, bet ir susipažinti su kitų Europos šalių švietimo patirtimis. Mokytojai iš Kroatijos, Graikijos, Ispanijos dalijosi gerąja praktika, diskutavo apie šiuolaikinio ugdymo iššūkius, ieškojo veiksmingų sprendimų, kaip kurti saugią, atvirą, įtraukią ir bendradarbiavimu grįstą mokyklos aplinką.

Įgytos žinios ir patirtys bus pritaikomos mokyklos bendruomenėje, siekiant stiprinti pedagogų profesines kompetencijas, skatinti inovatyvius ugdymo metodus ir kurti mokiniams palankią mokymosi aplinką. Tarptautinis bendradarbiavimas padės mokyklai augti, atsinaujinti ir kryptingai siekti kokybiško, šiuolaikiško ugdymo tiek klasės, tiek ir bendruomenės lygiu.

 

Išversti / Translate »