Select Page

Lapkričio 23–29 d. Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos mokiniai ir dvi mokytojos dalyvavo projekto Erasmus+ veikloje Nòrderšteto mieste, Vokietijoje, kur gilinosi į tvarumo ir Europos draugiškų santykių plėtojimą. Pagrindinė projekto idėja buvo nagrinėti Helsinkio–Talino tunelio projektą kaip pavyzdį, siekiant aptarti tokios iniciatyvos galimybes, privalumus ir trūkumus. Projekto partnerė Coppernicus Gymnasium (Koperniko gimnazija) yra moderni ir dinamiška gimnazija, įsikūrusi Nòrderšteto mieste, netoli Hamburgo. Mokykla daug dėmesio skiria užsienio kalboms mokyti, tarptautiniam bendradarbiavimui ir inovacijoms švietimo srityje.

Partneriai parengė įdomią ir labai turiningą programą. Dalyviams buvo pristatyta Vokietijos švietimo sistema, visi supažindinti su gimnazijos ugdymo kryptimis, be to, buvo aplankytos mokyklos erdvės ir pasidalinta patirtimi. Taip pat gimnazistai turėjo galimybę dalyvauti pamokose, kurios buvo orientuotos į praktinių įgūdžių tobulinimą.

Mokiniai savaitę dirbo tarptautinėse komandose, diskutavo ir analizavo projekto įgyvendinimo potencialą, gvildeno aktualius temos klausimus. Kiekviena komanda parengė pristatymą apie Helsinkio—Talino tunelio projektą, jo įgyvendinimo galimybes, finansavimą, tunelio tiesimo pranašumus ir trūkumus, ekonominę ir aplinkosauginę naudą, ateities perspektyvas. Po sėkmingo pristatymo vyko diskusija projekto tema, mokiniai atsakė į svečių klausimus. Komandų nariai ne tik skatino vieni kitus pažinti užsienio šalių požiūrį rūpimu klausimu, bet ir stiprino bendradarbiavimo įgūdžius bei ugdėsi kritinį mąstymą.

Džiaugiamės plačia projekto sklaida. Pristatymo renginyje dalyvavo garbingi svečiai: Lietuvos garbės konsulas Vokietijoje dr. Dietmaras Reichas, miesto parlamentaras Patrickas Penderis ir miesto merė Petra Müller-Schönemann. Renginys sulaukė didelio dėmesio – jį rodė ir vietos televizija.

Be intensyvaus darbo prie projekto temos, dalyviai aplankė Šiaurės Vokietijos perlus – Hamburgą, Liubeką ir sostinę Berlyną. Šios kelionės tapo ne tik edukacinėmis, bet ir kultūrinėmis patirtimis, padėjusiomis mokiniams dar geriau suprasti Europos įvairovę. Projekto vykdymo metu buvo net dvi galimybės išsamiau susipažinti su Vokietijos politikos pasauliu. Apsilankyta ir Nòrderšteto miesto merijoje, kur miesto merė pristatė pagrindines merijos veiklos kryptis ir funkcijas. Reichstage mokiniai dalyvavo susitikime su Vokietijos parlamento atstovu, pateikė jam įdomių ir kritiškų klausimų.

Šis projektas tapo neįkainojama patirtimi mūsų mokiniams – jie gilinosi į globalias temas, plėtė savo akiratį ir įsigijo naujų draugų. Projekto dalyviai gyveno vokiečių šeimose, kur pažino autentišką vietos kultūrą ir kasdienį jų gyvenimą. Įgiję šios unikalios patirties gimnazistai ne tik patobulio užsienio kalbų įgūdžius, bet ir užmezgė šiltus tarptautinius ryšius bei geriau suprato kitų kultūrų papročius.

Dalyvaudami Erasmus+ programoje augame kaip pilietiški ir atsakingi europiečiai.

Programą finansuoja Europos Sąjunga. Pateikta nuomonė yra tik autoriaus(-ių) ir ji nebūtinai atspindi Europos Sąjungos ar Švietimo mainų paramos fondo narių požiūrį. Nei Europos Sąjunga, nei dotaciją teikianti institucija už tai negali būti laikoma atsakinga.

Geografijos mokytoja J. Mekšriūnienė ir vokiečių kalbos mokytoja L. Šidlauskienė

Skip to content