Select Page

Vasario 9–14 dienomis 11 II-III klasių gimnazistų su anglų kalbos mokytoja Inga Laurinėniene ir etikos mokytoja Ingrida Saunoriene dalyvavo Erasmus+ projekto „Kultūros ir tvarumo kryžkelė: tiltas tarp Italijos ir Lietuvos“ („Crossroads of Culture and Sustainability: Bridging Italy and Lithuania“) veiklose Italijoje.

Prieš kelionę romuviečiai aktyviai ruošėsi projektui: domėjosi Romos kultūriniu ir istoriniu paveldu, rinko informaciją apie Italijos architektūrinius paminklus, rengė pristatymus ir skaidres, kurias vėliau naudojo projekto dalyvių mobilumo veiklose. Taip pat iš anksto buvo suplanuoti vizitai į svarbiausius kultūrinius objektus, o dalyviai gavo užduočių, kurios padėjo geriau suprasti Italijos ir Lietuvos kultūrinius ryšius.

Mobilumo veiklos prasidėjo Italijos sostinėje, tad romuviečius Erasmus+ projektų kelias atvedė į Romą. 2025 m. – jubiliejiniai metai, žmonės iš viso pasaulio plūsta į Romą ir Vatikaną, nes tik kartą per 25 metus atidaromos Šventosios durys Šv. Petro bazilikoje. Simboliška, kad Šiaulių „Romuvos“ gimnazija taip pat švenčia savo dvidešimtmetį ir šiais ypatingais metais jos mokiniai svečiavosi Romoje bei Vatikane. Aplankyti pagrindiniai Romos ir Vatikano objektai: Vatikano muziejus, Šv. Petro bazilika (užkopta net 534 laipteliais iki kupolo!), Trevio fontanas, Koliziejus ir kiti įspūdingo grožio architektūros paminklai. Žinoma, romuviečiai palietė ir šventąsias duris. Neišvengta ir itališkos gastronomijos patirčių – mokiniai ragavo tradicinę picą, pastą ir ledus.

Kitomis dienomis Erasmus+ veiklos vyko nuostabiame Kalabrijos miestelyje Koriljano Rosane. Gimnazijos komandą priėmė IIS „Luigi Palma Green Falcone Borsellino“ (CS) mokykla, su kuria užsimezgė draugiški ryšiai anglų kalbos mokytojos I. Laurinėnienės dėka dėl jos vykdomų eTwinning projektų. Šiltas ir emocionalus mūsų gimnazistų sutikimas vyko su tortu ir žvakutėmis, minint šių projektų dvidešimtmetį.

Mobilumo metu mokiniai susipažino su Italijos ir Lietuvos švietimo sistemų panašumais bei skirtumais, analizavo Dantės kūrybą ir lietuvių liaudies tautosaką, gilinosi į Koriglijano bei Trakų pilių istorijas, aplankė unikalų saldymedžio muziejų, kur susipažino su Amarilli šeimos verslo istorija, siekiančia daugiau nei 300 metų, dalyvavo edukacijoje apie Rosano evangeliją (lot. Codex Rossanensis) – VI a. graikų kalba parašytą rankraštį, kuris įtrauktas į UNESCO kultūrinį paveldą, kalbėjo apie Lietuvos tradicijas ir pristatė pirmąją lietuvišką knygą – M. Mažvydo „Katekizmą“.

Erasmus+ projekto veiklos buvo ne tik edukacinės, bet ir socialinės – visiems patiko bendros vakarienės, karaokė, šokiai. Visa tai sustiprino draugystę tarp Lietuvos ir Italijos mokinių.

Erasmus+ mobilumo savaitė, kupina klegesio, smagių pokalbių, naujų patirčių ir pažinimo džiaugsmo, prabėgo kaip akimirka. Romuviečiai yra dėkingi IIS „Luigi Palma Green Falcone Borsellino“ mokyklos direktorei, mokytojams ir mokiniams, kurie puikiai organizavo veiklas ir laisvalaikį, rūpinosi svečiais ir padėjo pajusti tikrąją italų kultūrą.

Erasmus+ programos suteiktos galimybės praturtina projekto dalyvių gyvenimą ir atveria naujų perspektyvų. Romuviečių rankose Erasmus + mobilumo veiklų sertifikatai liudija, kad mokiniai grįžo praturtėję. Tiltas tarp Šiaulių „Romuvos“ gimnazijos ir IIS „Luigi Palma Green Falcone Borsellino“ mokyklos jau nutiestas – dabar nekantriai laukiame italų delegacijos vizito Lietuvoje!

Projekto organizatoriai

Skip to content