Biologija
MOKYTOJAI
Lina Kneižienė mokytoja ekspertė
Kristina Procenko mokytoja
Mokytojos Lina Kneižienė dirba 1a, 1e, 2a, 2e ir 3,4 klasėse A kursu.
Kristina Procenko dirba 1b, 1c, 1d, 2b, 2c ir 3,4 klasėse B kursu.
Veikla:
Veda modulius
1. „Biologija praktiškai". - 3kl.
2. „Ląstelės chemija ir biologija" - 4kl.
Organizuoja užsiėmimą „Darbas su gabiais mokiniaiais" 1-4 kl.
PASIEKIMAI
2016-2017 M.M.
1. Tarptautinėje jaunių gamtos mokslų olimpiadoje Indonezijoje Ričardas Navickas pelnė bronzos medalį.
2. Šiaulių miesto 9-12 klsių biologijos olimpiados nugalėtojai:
- Arnas Šmita - III vieta, 9 kl.
- Benas Česnauskas- III vieta, 9 kl.
- Greta Petrauskaitė- III vieta,10 kl.
- Rūta Švambarytė - III vieta, 10 kl.
- Kristijonas Žalys - III vieta, 12 kl.
3. Lietuvos atkūrimo šimtmečiui paminėti atrinktas kaip geriausias eksperimentinis darbas" Laukinių augalų, pasižyminčių fungicidinėmis savybėmis, įtaka antaninių obuolių laikymui ir sandėliavimui" viešinti spaudoje ir kitose žiniasklaidos priemonėse. ŠMM, neformaliojo švietimo centras.
4. Respublikinio konkurso “Mūsų eksperimentas” finalininkai Benediktas Trumpulis, Gintarė Vasiukevičiūtė, Paulius Žilinskas- 3 klasės mokiniai.
Biologijos VE rezultatai 2013 m.
Pasiekimai, 2014 m.
Šiaulių miesto biologijos olimpiados rezultatai:
1. II vieta – Jokūbas Pelanskis, 1a klasė,
2. II vieta - Kristijonas Žalys, 1a klasė,
3. III vieta - Ignė Jurkutė, 3a klasė,
4. III vieta – Justinas Januškevičius 4a klasė.
Pasiekimai, 2013 m.
1. Konkurse „ 90 paukščių balsų“, kurį organizavo ŠU, Kornelija Mažulytė užėmė I vietą, 1e kl., Lukas Paulauskas užėmė I vietą, 1e kl., mokytoja Lina Kneižienė
2. Respublikiniame konkurse „Mano žalioji palangė“, organizuoto ŠMM ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro, Skirmantė Deveikytė, 1a kl., tapo laureate. Mokytoja Lina Kneižienė
3. Kūrybiniame gamtos mokslų konkurse „Mūsų eksperimentas“, organizuotame ŠMM ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro:
a) Laureatais tapo Vaida Visockytė ir Laura Songailaitė, III klasė, už tiriamąjį darbą “Makroelementų ir mikroelementų nustatymas energetinių augalų pelenuose“. Mokytoja Lina Kneižienė
b) Laureatai Urtė Daužvardytė, Sandra Šilkūnaitė, Justinas Januškevičius, III klasė , atliko eksperimentą „Biokurui naudojamų augalų energetinis efektyvumas“. Mokytoja Lina Kneižienė
Biologijos valstybinio egzamino rezultatų palyginimas (2006 – 2010 m.)
Metai | Laikė egzaminą | 1-50 | 50-90 | 90-100 | 100 | Vidut. balas |
2010 | 33 | 16 | 15 | 2 | - |
75,2 (A) 10,1 (B) |
2009 | 14 |
2 14,28 |
10 71,28 |
2 14,28 |
1 | 62,92 |
2008 | 8 |
2 25 |
4 50 |
2 25 |
- | 71,5 |
2007 | 13 |
2 15,38 |
9 69,23 |
2 15,38 |
1 | 71,23 |
2006 | 13 |
5 36,46 |
6 46,15 |
2 15,38 |
- | 58,6 |
Olimpiados. 2011 m. sausio 10 d. vyko biologijos mokyklinė olimpiada.
Dalyvavo:
1. Daužvardytė Urtė 1a klasė
2. Januškevičius Justinas 1a klasė
3. Songailaitė Laura 1a klasė
4. Kazlauskas Gražvydas 2b klasė
5. Rupšys Justas 2b klasė
6. Poškutė Fausta 2c klasė
7. Butautaitė Giedrė 3f klasė
8. Chochlovaitė Greta 3a klasė
9. Giedraitytė Gabrielė 3c klasė
10.Nekrašiūtė Karolina 3e klasė
11.Račinskas Lukas 3f klasė
12.Šėporaitis Paulius 3f klasė
13.Daužvardis Liudas 4b klasė
14.Šlėderytė Ainė 4a klasė
15. Dovydaitis Vilius 4f klasė
2010 m. rugsėjo mėn. vyko respublikinė gamtos mokslų olimpiada. Mūsų mokyklos komanda užėmė 19 vietą tarp 25 geriausiai pasirodžiusių respublikos mokyklų.
Olimpiados. 2009m. gruodžio mėn. 16 d. vyko biologijos mokyklinė olimpiada.
Dalyvavo:
1. Panelytė Agnė 4c kl.
2. Dovydaitis Vilius 3f kl.
3. Daužvardis Liudas 3b kl.
4. Giedraitytė Gabrielė 2a kl
5. Zajančkauskaitė Sandra 2a kl.
6. Chochlovaitė Greta 2f kl.
7. Nekrašiūtė Karolina 23f kl
8. Butautaitė Giedrė 2c kl
9. Dapkutė Iveta 1a kl.
10. Gustaitė Edita 1b kl.
11. Rupšys Justas 1b kl.
12. Kucenko Viktorija 1b kl.
13. Diržinskaitė Aušrinė 1d kl.
14. Burkytė Brigita 1g kl.
15. Šlėderytė Ugnė 1e kl.
16. Poškutė Fausta 1c kl.
Į miesto biologijos olimpiadą 2010m. sausio mėn. vyko:
1. Dovydaitis Vilius 2f kl.
2. Daužvardis Vilius 2b kl.
3. Butautaitė Giedrė 2c kl
4. Rupšys Justas 1b kl.
Miesto olimpiadose laimėjo prizines vietas:
2006m.
1. Ričardas Tvaskūnas II vieta
2. Eglė Norvaišaitė III vieta
3. Simona Juodviršytė III vieta
2007m.
1. Ričardas Tvaskūnas I vieta
2. Raminta Petersonaitė II vieta
3. Simona Juodviršytė III vieta
4. Gediminas Bražaitis III vieta
2008m.
1. Ričardas Tvaskūnas I vieta
2. Raminta Petersonaitė III vieta
2009m.
1. Vilius Dovydaitis II vieta
2. Raminta Petersonaitė III vieta
2. Liudas Daužvardis III vieta
2010m.
1. Vilius Dovydaitis II vieta
2. Liudas Daužvardis III vieta
3. Giedrė Butautaitė III vieta
VERTINIMAS
Vertinama :
1.Žodinis atsakinėjimas;
2.Rašto darbai ( testai, kontroliniai darbai, trumpos raštiškos apklausos, savarankiški darbai);
3.Praktikos darbai (gali būti ir nevertinami);
4.Saugaus darbo taisyklių nesilaikymas praktikos darbo metu vertinamas vienetu;
5.Kūrybinės užduotys ( jei skiriama );
6.Projektinė veikla ( jei skiriama);
7.Kita veikla ( rezultatyvus dalyvavimas biologijos olimpiadose, konkursuose, biologijos renginiuose ir k. t.).
Vertinimo sąlygos:
1. Biologijos dalyko minimalus pažymių skaičius per pusmetį yra: savaitinių pamokų skaičius plius vienas pažymys.
2. Kiekvienas mokinys privalo atsiskaityti už visus toje klasėje mokytojo numatytus kontrolinius ir kitus atsiskaitymo darbus.
3. Dėl pateisinamos priežasties neatėjus į kontrolinio darbo pamoką, mokinys privalo jį parašyti per dvi savaites mokytojo nurodytu laiku, o be pateisinamos priežasties atsiskaito kitą pamoką.
4. Atsisakius mokiniui atsakinėti pamoką žodžiu ar raštu (be priežasties) vertinama vienetu.
5. Metinį pažymį nulemia antrojo pusmečio įvertinimas.
6. Biologijos moduliai vertinami įskaita.
VEIKLA
Konferencijos: „Gyvūnai mūsų draugai“.
Konkursai: „Gamtamokslinis eksperimentinis konkursas“.
Renginiai: „Foto nuotraukų parodos „Mano augintinis“, „Tau mokytojau“.
Giedrė Butautaitė 2c kl., biologijos olimpiados nugalėtoja